Blog
  Komentarze: 0

  Jeśli czytasz ten wpis to napewno się zastanawiasz jaki ponton kupić. Jest oczywistym to że nie będziemy polecać konkretnej firmy pontonu. Jak widzisz jesteśmy dealerem pontonów firmy Kolibri. I wg. nas to jest dobra firma. Inaczej byśmy nie sprzedawali Kolibri. Ale jesli zapytać się u każdego sprzedawcy która firma jest najlepsza, to chyba będzie polecał swoją firmę. Więć my w tym wpisię nie będziemy mówić o firmach innych bo na innych się nie znamy aż na tylę żeby móc stwierdzać który ponton jest dobry a który jest zły.

  W tym wpisie opiszemy kryterium wyboru pontonu. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze pontonu w roku 2019. 

  Dla przykładu będziemy stawić naszą firmę..... bo szef mnie zwolni jak tego nie zrobię:)

  Przejdziemy do konkretów...

  Do czego ma służyć ponton?

  Przede wszystkim nie trzeba posługiwać się poleceniem kolegów lub ludzi z internetu. Nie ma w świecie jednakowych ludzi. Tak samo więć nie masz pewności że ponton, który tak uwielbia twój kolega, będzie tobie pasować.

  Pomyślij, czy ty jesteś wędkarzem. Czy może, jesteś osobą która lubi wyjazdy turystyczne nad jezioro, ale bez wędek. Od tego ma być uzaleźniony wybór pontonu, i przede wszyskim wymiary pontonu.

  Sam zobacz że ponton Kolibri KM 260 będzie dużo mniejszy niż ponton Kolibri KM 330  lub ponton KM 360 D

  Ilość osób

  • Jedną osobę wędkującą liczymy za 2 osoby pływające turystycznie. Robimy to ze względu ta to że do wędkarstwa potrzebujemy więcej sprzętu.

  Przykładowe wymiary:

  • 2-3 osoby, ponton wędkarski - Kolibri KM 360 D
  • 2-4 osoby, ponton tyrustyczny Kolibri KM 330 - Kolibri KM 330D

  Zwracamy uwagę na to, że jeśli w pontonie będzie pływać więcej niż 2 osoby, to zalecamy używać pełnej podłogi. Drugą cechą przy wyborze pontonu ma być większy wymiar kokpitu.

  Możesz sam zobaczyć różnicę w wymiarze kokpitu różnych modeli pontonów Kolibri.

  Również proszę zwrócić uwagę na to że kokpit w pontonie wiosłowym będzie większy niż w pontonie Kolibri motorowej serii przy takim samym wymiarze pontonu.

  Kolibri K-250 T ma kokpit 173*62 cm

  Kolibri KM 260  ma kokpit 167*64 cm

  Jak widzimy motorowy ponton Kolibri Kokpit ma mniejszy a zewnętrzy wymiar jest większy. Ponton Kolibri motorowy zresztą ma inne cechy w których "wyprzedza" ponton wiosłowy.

  • Po pierwsze on ma większą średnicę burty
  • Po drugie do pontonu motorowego Kolibri można zamontować silnik spalinowy.

  Motorowy ponton Kolibri jest dobrym wyborem dla ludzi którzy będą przewozić ponton samochodem i może później dokupi silnik. Natomiast wiosłowy ponton jest lepszy dla ludzi którzy chcą mieć ponton o mniejsze wadze.

  Grubość materiału

  Niektórzy ludzie myślą że im grubość materiału jest większa tym lepiej.

  W rzeczywistości tak jest nie do końca. Trzeba przede wszyskim patrzeć na firmę która produkuje materiał do pontonu. Trzeba też uważać na ilość warstw.

  Różne producenci piszą róźną ilość warstw materiału w pontonie. Tak naprawdę każdy PVC ma 3 warstwy. 1) Siatka 2) Klej 3) Powłoka ( zielona dla standardowego koloru). Czasem można spotkać 5 warstw. To znaczy nic innego jak 1) Powłoka 2) Klej 3) Siatka 4) Klej 5) Powłoka. Innymi słowy to jest to samo co 3 wartswy tylko więcej tekstu.

  Czas spędzony nad wodą


  Nie trzeba ukrywać tego że, im większy czas spędzamy nad wodą w pontonie, tym bardziej się męczymy. Skoro pływanie w pontonie jest hobby to dobrze by było czuć wygodę, kiedy odpoczywasz. ;)

  Każdy wędkarz potwierdzi że wędkarstwo jest swojego rodzaju praca. I nie jest to łatwa praca. Czasami trzeba długo posiedzieć w pontonie. A czasami po spędzeniu dużej części weekendu, ryby może nie być.

  I dlatego proponujemy zadbać o akcesoriach, które pomogą spędzić czas z przyjemnością.


  Na przykład:

  Mamy nadzieję że dane porady pomogą Państwu dokonać dobrego wyboru pontonu. W razie pytań prosimy dzwonić lub pisać do nas. Z wielką przyjemnością udzielimy Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.

  Co sądzisz na ten temat?

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x