Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje zapytanie na temat pontonów u nas na stronie to śmiało zadawaj pytanie poniżej. Pytanie mogą dotyczyć nie tylko pontonów Kolibri. 

  Strona została stworzona w celu wymiany wiedzą i doświadczeniem.

  Bardzo szybko damy odpowiedź na twoje zapytanie.

  Jeśli widzisz zapytanie innego użytkownika, na które znasz odpowiedź to śmiało pisz odpowiedź.

  1. Ryszardpisze:

   Witam, kupiłem ponton Aqua Marina 250 cm z płaskim dnem, podłoga air-deck. Czy po ewentualnym dołożeniu dmuchanego kila szwy dna podłogi wytrzymają dodatkowe rozciągnięcie. Pozdrawiam.

  2. Mateuszpisze:

   Jakiej mocy silnik elektryczny do pontonu kolibri km260 do wędkowania na spokojnych wodach?

  3. Arekpisze:

   które pontony kilowe mają pawęż 382 mm

  4. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Wszystkie motorowe pontony Kolibri mają pawęż 382mm.

  5. Patrykpisze:

   Witam mam dylemat przy wyborze pontonu.. chce zakupić 360 dsl mam do tego 5 konny mercury 4 suv czy wejde w ślizg przy 2 osobach i + - 20 kg obciazenia ? Ponieważ na łowisko mam daleko a chciał bym szybciej dotrzeć na miejsce i nie chciał bym płynąć na full gazie a jednoczesnie musze sie pilnować z predkoscia do powiedzmy 22 km/h ponieważ w kraju ktorym mieszkam jest takie ograniczenie bez patentu. Pozdrawiam

  6. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam. Przeprowadzaliśmy badania akurat Kolibri KM 360 DSL w sierpniu tego roku. Przy silniku 3.5 KM bez problemu ponton wchodzi w slizg i osiga prędkość 10 km/h przy 3 osobach ( dziewczyna i dwóch chłopanków ). Więc przy 5 konym Mercury bez problemu można pływać przy prędkości ok. 15 km/h ale czy da rade osiągnąć 22 km/h, nie wiem. Jak sprawdzimy to napiszemy nową odpowiedź pod tym wpisem.

  7. Tomekpisze:

   Witam przymierzam się do zakupu DSL 360 i pytanie moje takie... Czy silnik z długą stopa czy krótka lepiej się sprawdzi ?

  8. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie panie Tomaszu. Pontony Kolibri do KM 200 do KM 450 DSL ( w tym KM 360 DSL ) posiadają pawęź o wysokości 382 mm. To znaczy że silnik który można zamontować do takiego pontonu musi mieć stopę "S", czyli krótka.

  9. Kubapisze:

   Dzień dobry. W Pontonie Kolibri K280T jest pawąż "dokładana". Jaka jest maksymalna waga silnika, jaka można powiesić na takiej pawęży? Mam silnik Yamaha 4KM który waży ok. 21 kg. Wiem że to jest za mocny silnik do tego pontonu ale nie zamierzam wykorzystywać pełnej mocy. Boję się natomiast czy pawęż utrzyma taki silnik, i czy nie wpadnie on do wody.

  10. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie. Dziękujemy za zapytanie. Producent Kolibri zaleca mocować silnik na pawęż doczepianą, który ma wagę nie więcej niż 15 kg. Na początku pawęż doczepiana wytrzyma silnik 21 kg ale z czasem pawęż nie wytrzyma tej wagi i zepsuje się.

  11. Michałpisze:

   Witam. Czy po doklejeniu kila do pontonu KM 300pp mogę zamontować silnik 9,9KM? Na tabliczce pontonu widnieje maksymalna moc silnika 8KM. Ponton KM 330pp ma maksymalną moc silnika 10KM, a identycznie wyglądającą pawęż. Czy moc podana na tabliczce pontonu jest ograniczona długością pontonu i brakiem kila czy wytrzymałością pawęży?

  12. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam. Jeśli chodzi o pawęż – to wszystkie pontony motorowe Kolibri ( od KM 200 do KM 450 DSL ) mają dokładnie taką samą pawęż. To znaczy że pawęż się nie złamie i wytrzyma nawet najcięższy silnik, jeśli go zamontujemy do najmniejszego pontonu. Natomiast ograniczenia podane przez producenta, spowodowane są tym, że przy większym silniku mniejszy ponton będzie się przewracał przy rozpędzaniu. Jeśli chodzi o konkretnie pana zapytanie to odpowiedź jest taka. Moc podana na tabliczce jest ograniczona wymiarami pontonu i typem dna. Jeśli ma pan potrzebę zamontować silnik 9.9KM zamiast 8KM, to można to zrobić. Przy takim silniku należy zwrócić szczególną uwagę na sterowanie pontonem.

  13. Mariuszpisze:

   Witam. Chciałbym kupić ponton Kilowy, ale się zastanawiam czy wybrać serię DSL czy serię D lub DL. Proszę o poradę.

  14. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie. Dziękuję za zapytanie. Wybór pontonu zależy od celów użytkowania. Jeśli mówić krótko to Seria “DL” to jest seria standard ale w lepszym kształcie… Podłoga jest bez belek i materiał jest lżejszy. Profesjonalne pontony to są serię “DSL” i “D”. Czym się różni “DSL” od “D” można przeczytać w naszym wpisie https://bcpoland.com.pl/jaka-jest-roznica-pomiedzy-pontonem-kolibri-km-360-d-i-kolibri-km-360-dsl/ Seria “DSL” w porównaniu z “D” na zalety w sterowaniu ( szybciej wchodzi w slizg ), i ma więcej miejsca w środku. Nawet na zdjęciach widać że pawęż w “DSL” jest ustawiona bardziej z tyłu.

  15. Jacekpisze:

   Dzień dobry. Jaka jest grubość pawęży w pontonie Kolibri KM 280? Przeczytałem że wysokość to 382 mm. Mam silnik który waży 35 kg, i dlatego dopytuje się jaka jest grubość pawęży.

  16. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Dzień dobry. Grubość pawęży w każdym pontonie motorowym Kolibri to 21 mm.

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x