Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje zapytanie na temat pontonów u nas na stronie to śmiało zadawaj pytanie poniżej. Pytanie mogą dotyczyć nie tylko pontonów Kolibri. 

  Strona została stworzona w celu wymiany wiedzą i doświadczeniem.

  Bardzo szybko damy odpowiedź na twoje zapytanie.

  Jeśli widzisz zapytanie innego użytkownika, na które znasz odpowiedź to śmiało pisz odpowiedź.

  1. Tomekpisze:

   Witam przymierzam się do zakupu DSL 360 i pytanie moje takie... Czy silnik z długą stopa czy krótka lepiej się sprawdzi ?

  2. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie panie Tomaszu. Pontony Kolibri do KM 200 do KM 450 DSL ( w tym KM 360 DSL ) posiadają pawęź o wysokości 382 mm. To znaczy że silnik który można zamontować do takiego pontonu musi mieć stopę "S", czyli krótka.

  3. Kubapisze:

   Dzień dobry. W Pontonie Kolibri K280T jest pawąż "dokładana". Jaka jest maksymalna waga silnika, jaka można powiesić na takiej pawęży? Mam silnik Yamaha 4KM który waży ok. 21 kg. Wiem że to jest za mocny silnik do tego pontonu ale nie zamierzam wykorzystywać pełnej mocy. Boję się natomiast czy pawęż utrzyma taki silnik, i czy nie wpadnie on do wody.

  4. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie. Dziękujemy za zapytanie. Producent Kolibri zaleca mocować silnik na pawęż doczepianą, który ma wagę nie więcej niż 15 kg. Na początku pawęż doczepiana wytrzyma silnik 21 kg ale z czasem pawęż nie wytrzyma tej wagi i zepsuje się.

  5. Michałpisze:

   Witam. Czy po doklejeniu kila do pontonu KM 300pp mogę zamontować silnik 9,9KM? Na tabliczce pontonu widnieje maksymalna moc silnika 8KM. Ponton KM 330pp ma maksymalną moc silnika 10KM, a identycznie wyglądającą pawęż. Czy moc podana na tabliczce pontonu jest ograniczona długością pontonu i brakiem kila czy wytrzymałością pawęży?

  6. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam. Jeśli chodzi o pawęż – to wszystkie pontony motorowe Kolibri ( od KM 200 do KM 450 DSL ) mają dokładnie taką samą pawęż. To znaczy że pawęż się nie złamie i wytrzyma nawet najcięższy silnik, jeśli go zamontujemy do najmniejszego pontonu. Natomiast ograniczenia podane przez producenta, spowodowane są tym, że przy większym silniku mniejszy ponton będzie się przewracał przy rozpędzaniu. Jeśli chodzi o konkretnie pana zapytanie to odpowiedź jest taka. Moc podana na tabliczce jest ograniczona wymiarami pontonu i typem dna. Jeśli ma pan potrzebę zamontować silnik 9.9KM zamiast 8KM, to można to zrobić. Przy takim silniku należy zwrócić szczególną uwagę na sterowanie pontonem.

  7. Mariuszpisze:

   Witam. Chciałbym kupić ponton Kilowy, ale się zastanawiam czy wybrać serię DSL czy serię D lub DL. Proszę o poradę.

  8. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Witam serdecznie. Dziękuję za zapytanie. Wybór pontonu zależy od celów użytkowania. Jeśli mówić krótko to Seria “DL” to jest seria standard ale w lepszym kształcie… Podłoga jest bez belek i materiał jest lżejszy. Profesjonalne pontony to są serię “DSL” i “D”. Czym się różni “DSL” od “D” można przeczytać w naszym wpisie https://bcpoland.com.pl/jaka-jest-roznica-pomiedzy-pontonem-kolibri-km-360-d-i-kolibri-km-360-dsl/ Seria “DSL” w porównaniu z “D” na zalety w sterowaniu ( szybciej wchodzi w slizg ), i ma więcej miejsca w środku. Nawet na zdjęciach widać że pawęż w “DSL” jest ustawiona bardziej z tyłu.

  9. Jacekpisze:

   Dzień dobry. Jaka jest grubość pawęży w pontonie Kolibri KM 280? Przeczytałem że wysokość to 382 mm. Mam silnik który waży 35 kg, i dlatego dopytuje się jaka jest grubość pawęży.

  10. Zespół BCPOLANDodpowiada:

   Dzień dobry. Grubość pawęży w każdym pontonie motorowym Kolibri to 21 mm.

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  x Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.