Blog
  Komentarze: 1

  W tym wpisie szczególnie opiszemy wszystkie kolory pontonów firmy Kolibri. Opiszemy jakie kolory istnieją na rynku. Czy jakość materiału jest uzależniona od koloru pontonu. Też przedstawimy we wpisie odpowiedzi na częste zapytania związane z kolorami typu kamuflaż pontonów Kolibri.

  Jaki kolor pontonu?

  W zasadzie pontony te, które są lepszej jakości, kupują się dla dwóch celów.

  Pierwszy cel to oczywiście ponton do celów rekreacyjnych. Takie pontony użytkowane są sporadycznie. Oczywiście często latem, natomiast jesienią, zimą oraz wiosną mogą być nieużywane. Zbiorniki, gdzie przemieszczamy się pontonami do celów rekreacyjnych, mają raczej czystą wodę. To też warto wziąć pod uwagę, kiedy myślimy właśnie o wyborze pontonu do turystyki.

  Drugi cel do kupna ponton to jest wędkarstwo. Taki ponton będzie użytkowany więcej czasu niż ponton turystyczny. Ponton wędkarski może być użytkowany nawet cały rok. Takim pontonem będziemy pływali przy trzcinach, też przy algach.

  Jeśli chodzi o zachowanie czystości pontonu po wędkarstwie oraz o konserwacji pontonu na zimę to materiał, który jest stosowany w pontonach Kolibri można myć na zwykłej myjni samochodowej lub za pomocą Kaerchera. Nie spowoduje to żadnych uszkodzeń powłoki.

   


  Kolor pontonu rekreacyjnego

  Do wyboru mamy całą gamę kolorów pontonów firmy Kolibri. Rodzaj materiału nie jest uzależniony od koloru. To znaczy, że zielony ponton Kolibri KM 330 będzie miał taką samą powłokę jak ponton Kolibri KM 330 granatowy.


  Pontony, które mają jasne części mniej się nagrzawają na słońcu. Natomiast jeśli kolor pontonu będzie nie jasnoszary, a ciemniejszy to ciśnieniem powietrza w komorach można się nie przyjmować. Każdy ponton motorowy Kolibri posiada zawory bezpieczeństwa, które regulują ciśnienie wewnątrz komór.


  Kolor pontonu wędkarskiego

  Jeśli popatrzymy na statystykę, to do wędkarstwa wybierane najczęściej są pontony zielone. Zielony kolor to jest jeden z dwóch standardowych kolorów pontonów Kolibri ( jasnoszary z czarnymi dodatkami też jest standardowym kolorem ).

  Tak naprawdę żadna ryba nie widzi jaki ponton jest u wędkarza i skuteczność połowów ryb w żaden sposób nie może być spowodowana kolorem pontonu.

  W ostatnim czasie dostajemy zapytania od wędkarzy, którzy chcą dobrać kolor pontonu inny niż zielony, ponieważ chcą się odróżniać od Kolegów z zielonymi pontonami. Uważamy, że ponton do wędkarstwa ma być przede wszystkim dobrej jakości. Kolor pontonu w tym przypadku nie jest na pierwszym miejscu.

  Natomiast dla tych, którzy myślą o tym, żeby kupić do wędkarstwa ponton Kolibri w kolorze niestandardowym pokażemy części, którymi pontony w kolorze standardowym oraz pontony w kolorze niestandardowym się różnią.

  Jednym z przykładów jest pawęż. Wszystkie pontony Kolibri w kolorze standardowym mają pawęż ze sklejki. Pawęż jest odporna na wodę i jakościowo wykonana bardzo dobrze.

  Wszystkie pontony Kolibri w kolorze niestandardowym mają pawęź z plastiku, który jest bardzo mocny. Od wewnętrznej strony pawęże się różnią.


  Tak samo jest z dodatkami, które są w jasnym kolorze.


  Tak samo jest z podłogą, która jest malowana w jasnoszary kolor.

  Pontony Kolibri o kolorze Kamuflaż

  Ze względu na zapytania o dostępność Koloru kamuflaż w ofercie Kolibri zdecydowaliśmy wyjaśnić odpowiedź na temat dostępności tego koloru.

  Niestety kolor kamuflaż dla pontonów Kolibri nie jest dostępny. Wcześniej fabryka produkowała pontony w takich kolorach i inny sprzedawcy mogą mieć takie kolory u siebie, bo wsześniej kupili. Teraz pontony Kolibri w kolorze kamuflaż, nie są produkowane.

  Jaki w kolor wybrać dla pontonu

  Wniosek jest taki, że o gustach się nie kłóci i dlatego trzeba wybierać taki kolor pontonu, który najbardziej się podoba. W tym wpisie pokazaliśmy wszystkie różnice pomiędzy modelami pontonów Kolibri. Decyzją należy do Państwa. Jeśli macie zapytania związane z podaną informacją zapraszamy do kontaktu przez e-mail lub telefonicznie (preferujemy e-mailowo).

  Jak zamówić ponton kolorowy?

  Przy ofercie pontonu należy wybrać opcję „Kolor niestandardowy”. System od razu wyliczy Państwu cenę zestawu. W uwagach do zamówienia trzeba wpisać kolor pontonu.

  Oczywiście przed ostatecznym zamówieniem potwierdzimy wszyskie szczególy zamówienia pontonu. Nasz cel jest taki żebyście Państwo zostali zadowoleni współpracą.

  Czas realizacji zamówienia pontonu kolorowego.

  Możemy śmiało powiedzieć, że najszybciej w Polsce dostarczymy ponton do państwa w każdym kolorze.

  Dla przykładu podajemy przykładowe, ale realne terminy oczekiwania na ponton.

  • Zamówiony ponton KM 330D w kolorze granat z każdym rodzajem podłogi – czas realizacji do 4 tygodni na fabryce + 1 tydzień na dostawę do Państwa do domu
  • Zamówiony ponton KM 450 DSL w kolorze pomarańcz-ciemnoszary z każdym rodzajem podłogi – czas realizacji do 4 tygodni na fabryce + 1 tydzień na dostawę do Państwa do domu
  • Zamówiony ponton KM 360DSL lub mniejszy w kolorze ciemnoszarym, lub w pomarańczu z każdym rodzajem podłogi – czas realizacji może być około 2 tygodni na fabryce oraz 1 tydzień na dostawę do Państwa do domu.

  Wszystkie podane terminy są realne.

  Wszystkie pontony importujemy legalnie.

  Wszystkie pontony są objęte gwarancją.

  Za każdy ponton kolorowy jest pobierana zaliczka w wysokości 50% od wartości zamówienia. Resztę kwoty można zapłacić za pobraniem.


  1. Pawełpisze:

   Dzień dobry, szukam pontonu do rekreacji + ciąganie pływadeł/wakeboardu od strony zatoki na helu. Myślę o dużym pontonie i silniku 25 KM z krótką stopą i płytą antykawitacyjną. Czy mają Państwo w asortymencie jakieś używane modele najlepiej z tubą 50cm. pozdrawiam Paweł Kazimierski 501 250 436

  Co sądzisz na ten temat?

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x