Blog
  Komentarze: 0

  Połowy okonia
         Okoń tak samo jak szczupak jest bardzo poszerzony w naszym kraju. Wiadomo, ulubione miejsca ma takie gdzie jest więcej żywności.

         Dorosły okoń waży do 3 kg. Ta ryba ta rośnie powoli, i w przeciągu 6 lat może ważyć tylko 250-300 gramów.

  Jak możemy złowić okonia?
         Okoń zbiera się w stado, gdzie są ryby w przybliżeniu tego samego wieku. Im mniejszy jest okoń tym większe jest stado. Okoń przemieszcza się na terenie zbiornika w te miejsca gdzie jest więcej jedzenia. Poluje okoń tylko w jasną porę doby. Jeśli okoń będzie przebywać bliżej dna zbiornika to polować będzie bliżej powierzchni. Tam jest więcej tlenu i dlatego tam się zbiera narybek. A to jest najlepsze jedzenie dla okonia.  

         Jak łowić okonia za pomocą spiningu? Najlepiej okonia łowić na błystkę. Jej grubość może być około 0,25 – 0,3 cm. Kolorystykę musimy wybrać podobną do jedzenia naturalnego. Dobry będzie kolor czerwony. Również przydadzą się blachy obrotowe. Czasami duży okoń może „pójść” nawet na wobler który nie jest wcale przeznaczony do połowu tej ryby.

        

   

         Jeśli widzimy że okoń płynie za przynętą do samego brzegu to musimy zmienić na inną.

  Czasami w środku lata możemy oglądać jak stado okoni „gonią” narybek. W momencie kiedy małe ryby znajdują się w otoczeniu, to zaczynają wyskakiwać z wody. Tutaj nie trzeba marnować czasu gdyż akurat w tym momencie możemy złowić dużo okoni.

   

  To jest nasza oferta na motorowe pontony Kolibri

  A to jest nasza oferta na motorowe pontony z kilem Kolibri

  Co sądzisz na ten temat?

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x