Najważniejsze tematy

Co to jest kil w pontonie

co-to-jest-kil-w-pontonie-kolibri

Kil przechodzi pośrodku pontonu od przodu do tyłu pontonu. Wtedy podłoga pontonu od spodu robi się w formie litery „V”. Wszystkie duże statki mają formę podłogi jak litera „V”. Taka właśnie forma podłogi daje pontonowi dużą zaletę. Ponton, który ma kil jest stabilny, ma lepszą sterowność.

Kil w pontonie wykonuje funkcję tą samą co płetwy u ryb

co-to-jest-kil-w-pontonie

Można też powiedzieć że kil jest narzędziem które utrzymuję równowagę pontonu oraz reguluje kierunek poruszania się nad wodą.

Kil się montuje tylko pod drewnianą podłogą pontonu. W momencie pompowania kila, od spodu w pontonie “wyrasta” właśnie kil. Nie ma możliwości zamontować kil od zewnątrz.

Kiedy decydujemy się na ponton kilowy to uważamy że będziemy wykorzystywać silnik spalinowy albo potężny silnik elektryczny.

W testach które przeprowadzaliśmy z pontonami Kolibri, ponton wchodzi w ślizg z silnikiem który co najmniej ma 3.5 KM czyli jeśli mamy słabszy silnik albo elektryczny który szybko się nie rozpędza, to sil dla nas nie jest potrzebny.

Oczywiście górny przedział silników dla pontonów kilowych Kolibri to są silniki o mocy 35 KM dla pontonu „Kolibri KM 450 DSL.

Do jakiego ciśnienia pompować kil?

Kil pompujemy do ciśnienia 0.3 bar ( Wszystkie Pontony Kolibri mają ciśnienie w zaworach 0.15 bar). Łatwo zauważyć że kil pompujemy więcej.

Gdzie kupić kil do pontonu?

Kil do pontonu znajdziesz u nas w ofercie pod linkiem poniżej

Kil do pontonu

Wszystkie pozostałe drobne akcesoria pontonowe znajdziesz pod tym linkiem