Blog
  Komentarze: 0

  Coraz bardziej popularne stają koła do pontonów. Bardzo często nabywca pontonu sam jeździ nad jezioro popływać pontonem lub połowić ryby.

  Po napompowaniu pontonu na brzegu trzeba co ściągnąć do wody. Nie da się to zrobić samemu, w taki sposób, żeby podłoga pontonu nie ocierała się o ziemie.

  Ciąganie pontonu cały czas po ziemi może być niebezpieczne dla pontonu. Zwłaszcza na pontony z kilem, gdy właśnie wspomniany kil wypiera.

  Na szczęście jest bardzo popularne rozwiązanie problemu z przesuwaniem pontonu do wody lub z wody. Są to kółka pomocnicze do pontonu. Kołka doskonale się nadaja do przemiesczania pontonu. Natomiast koła slipowe nie są wszystkie takie same i mają pewną różnicę.

  Jakie typy kółek istnieją w naszej ofercie i czym oni się różnią opiszemy dalej.
  Po kolej opiszemy od tańszych do droższych kółek.

  Kółka transportowe z plastiku

  Te kółka są najtańsze w naszej ofercie. To są oryginalne kółka produkowane przeż firmę Kolibri. Maja bardzo twardy plastik, który będzie służyć dużo lat. Przy zamówieniu pontonu istnieję możliwość zamówić montaż takich kółek w fabryce.

  Zalety kół do pontonu z plastiku

  • Niewysoka cena;
  • Nie duża waga;
  • Możliwość wyboru 2 kolorów – czarnego oraz jasnoszarego;

  Wady kół do pontonu z plastiku

  • Ze względu na średnice kółka 143 mm mogą być niewygodne dla transportowania pontonu po nierównej powierzchni.

  https://bcpoland.com.pl/produkt/kolka-transportowe-plastikowe/

  Kółka transportowe gumowe ze stali nierdzewnej

  Te kółka produkowane przez innego producenta niż firma kolibri. Natomiast to jest sprawdzony producent. Na każdy komplet kółek jest udzielana gwarancja.

  Te kółka mają większą średnica w porównaniu do poprzednich kółek z plastiku.
  Gumowe kółka mają średnicę zewnętrzną 260 mm i szerokość 86 mm. Ładowność takich kółek waha się od 120 kg do 160 kg w zależnoci od wypełnienia kółek ( powietrze lub poliuretan ).

  Zalety gumowych kółek do pontonu

  • Pasują do różnych modeli i typów pontonów ( nie tylko Kolibri )
  • Ze względu na to, że kóła są gumowe, łatwo używać ich w takich miejscach, gdzie transport pontonu może być utrudniony ( las, trawniki i tak dalej)
  • Różne typu mocowań, łatwo się składają i rozkładają.

  Wady gumowych kółek do pontonu

  • Do pontonów, które mają gumki w górnej części pawęży, możliwa jest jedyna opcja mocowania, która jest droga w porównaniu z innymi.

  Wszystkie szczegóły, odnośnie kół do pontonu gumowych możecie Państwo przeczytać na stronie oferty kółek. Tam opisaliśmy wszystkie typy mocowań i możliwe konfiguracje takich kółek.

  https://bcpoland.com.pl/produkt/kolka-slipowe-gumowe-ze-stali-nierdzewnej-ladownosc-120-kg/

  Co sądzisz na ten temat?

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x